Piknik polonijny w Stambule

8 Maja 2016 w ogrodzie przy kościele Santa Maria (Santa Maria Kilisesi) w Büyükdere, Sariyer (Azaltı Sokak no. 1) odbdzie sie piknik polonijny.

Piknik poprzedzony jest mszą (dla zainteresowanych), która odbedzie sie o godzinie 15:00.

Jak podaje Autor strony https://poloniawstambule.com/, „przy kościele w ogrodzie jest miejsce na zabawy , grilla, są stoły, krzesła, kuchnia, toalety, jednym słowem wszystko, co potrzeba.”. Należy ze soba zabrać naczynia, jedzenie i napoje, a także wszelki asortyment do zabawy i rozrywki na świeżym powietrzu.

Organizacja przestrzeni – rozstawienie stołów, rozpalenie grilla, posprzątanie po pikniku – to zadanie uczestników i uczestniczek. Dlatego najlepiej zaplanować czas tak, żeby móc przyjechać troch wcześniej/zostać nieco dłużej, co ułatwi sprawną organizacje.

Uwaga dla googlujących: prosze nie pomylić kościoła z Santa Maria Draperis, który znajduje si w pobliżu placu Taksim. Poniżej zamieszczam link do mapki na której zaznaczona jest lokalizacja kościoła w Sariyer: https://goo.gl/maps/LuRF6DEYZCp

Dojazd komunikacją miejską: metrem do stacji HACIOSMAN, a nastpnie autobusem lub dolmuszem jadącym do Sariyer, do przystanku BELEDiYE lub M.iPGiN iLKOKULU.

Źródła: https://twitter.com/PLinIstanbul/status/726832557220876288

https://poloniawstambule.com/

 

 

Reklamy

Autor: Eyen

Od kilku lat zajmuję się etnologią i antropologia Bałkanów, głównie Macedonii. W ramach laboratorium etnograficznego na warszawskiej etnologii prowadziłam badania terenowe o tematyce genderowej w zachodniej Macedonii. Następnie już w lipcu 2007 pojechałam do Włoch, by choć przez kilka dni poobserwować życie pechalbarów - migrantów z Macedonii. Równolegle, przez prawie dwa lata byłam zaangażowana w badania w ramach grantu MENiSW "Relacje społeczne i etniczne na pograniczu macedońsko-albańskim", pod przewodnictwem Karoliny Bielenin-Lenczowskiej. W lutym 2008 po raz piąty przyjechałam do Macedonii, tym razem na stypendium do Skopje, by przez kilka miesięcy choć trochę poznać "normalne", codzienne życie tego miasta. Prozaiczny brak czajnika elektrycznego, pralki, czy kulturowego nawyku picia herbaty posiadały swoisty urok i prowokowały, by poddawać w wątpliwość znaczenie słowa "powrót". Już w styczniu 2009 po raz kolejny pakowałam się do Skopje, tym razem na dziewięć miesięcy, jako przyszła wolontariuszka programu Młodzież w Działaniu. Pracując dla organizacji Kreaktiv, prowadziłam warsztaty z ekologii i rękodzieła, pracowałam z młodzieżą Romską i realizowałam projekt genderowego treningu w Skopje. W "międzyczasie", odwiedziłam Tiranę, Sarajevo, Sremski Karlovci... by za każdym razem tęsknić za Skopje. Równolegle do antropologii studiowałam także ochronę środowiska w warszawskiej sggw. Po kilku przerwach w studiowaniu, w grudniu 2010 w reszcie obroniłam mgr ze specjalizacji ochrona przyrody. Przez rok pracowałam jako koordynatorka projektu promującego recykling w jednym z dużych ngo-sów w Warszawie, po czym w styczniu 2011 dostałam się na studia doktoranckie w Stambule na uniwersytecie Yeditepe. Moje badania dotyczą współczesnych migracji z Macedonii do Turcji. Równolegle, współpracuję przy projekcie badającym ponadpaństwowe więzi łączące migranów Macedońskich we Włoszech... Od stycznia 2011 mieszkam w Stambule. Studiuję na studiach doktoranckich w instytucie Antropologii na Yeditepe University, prowadząc badania o trans-granicznych więziach pomiędzy Macedonią i Turcją (tak bardzo, bardzo ogólnie mówiąc;)). Od niedawna piszę bloga także o moich doświadczeniach z Turcji. Główny punkt podróży ciągle się przesuwa. Ima vreme.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s