Piknik polonijny w Stambule

8 Maja 2016 w ogrodzie przy kościele Santa Maria (Santa Maria Kilisesi) w Büyükdere, Sariyer (Azaltı Sokak no. 1) odbdzie sie piknik polonijny.

Piknik poprzedzony jest mszą (dla zainteresowanych), która odbedzie sie o godzinie 15:00.

Jak podaje Autor strony https://poloniawstambule.com/, „przy kościele w ogrodzie jest miejsce na zabawy , grilla, są stoły, krzesła, kuchnia, toalety, jednym słowem wszystko, co potrzeba.”. Należy ze soba zabrać naczynia, jedzenie i napoje, a także wszelki asortyment do zabawy i rozrywki na świeżym powietrzu.

Organizacja przestrzeni – rozstawienie stołów, rozpalenie grilla, posprzątanie po pikniku – to zadanie uczestników i uczestniczek. Dlatego najlepiej zaplanować czas tak, żeby móc przyjechać troch wcześniej/zostać nieco dłużej, co ułatwi sprawną organizacje.

Uwaga dla googlujących: prosze nie pomylić kościoła z Santa Maria Draperis, który znajduje si w pobliżu placu Taksim. Poniżej zamieszczam link do mapki na której zaznaczona jest lokalizacja kościoła w Sariyer: https://goo.gl/maps/LuRF6DEYZCp

Dojazd komunikacją miejską: metrem do stacji HACIOSMAN, a nastpnie autobusem lub dolmuszem jadącym do Sariyer, do przystanku BELEDiYE lub M.iPGiN iLKOKULU.

Źródła: https://twitter.com/PLinIstanbul/status/726832557220876288

https://poloniawstambule.com/

 

 

Reklamy

Autor: Eyen

Początki mojej etnograficznej przygody sięgają laboratorium etnograficznego na warszawskiej etnologii w ramach którego miałam szansę pojechać na pierwsze badania terenowe do zachodniej Macedonii. Przez kolejne lata byłam zaangażowana w badania dokumentujące relacje społeczne i etniczne na pograniczu macedońsko-albańskim oraz migrację z Macedonii do Włoch. Przez kilkanaście miesięcy mieszkałam w stolicy Macedonii, Skopje, jako stypendystka programu CEEPUS, oraz wolontariuszka programu Młodzież w Działaniu. Równolegle do antropologii ukończyłam magisterskie studia z ochrony środowiska w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego i przez rok po obronie pracowałam jako koordynatorka projektu promującego recykling w jednym z Warszawskich stowarzyszeń. W styczniu 2011 dostałam się na studia doktoranckie jako stypendystka programu TUBITAK-BIDEB na uniwersytecie Yeditepe i przeprowadziłam się do Turcji. Moje badania dotyczyły tożsamości muzułmanów z zachodniej Macedonii w kontekście migracji i więzi z Turcją. Od roku 2017 kontynuuję studia na wydziale antropologii Uniwersytetu Oslo.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s