Mikołajki dla Polonii w Stambule

Dla wszystkich zainteresowanych obchodami zbliżających sie Mikołajek w Stambule, poniżej wklejam zaproszenie od Konsulatu RP na Mikołajki:

„Szanowni Państwo,

Uprzejmie informujemy, że 5 grudnia 2015 roku tj. w sobotę o godzinie 11.00  Konsulat Generalny RP w Stambule organizuje Spotkanie Polonijne – Mikołajki.

Mile widziana obecność wszystkich Rodaków, również tych bez dzieci.

Z uwagi na fakt, iż  Spotkanie Polonijne odbędzie się w Sarıyer Belediyesi Yaşar Kemal Kültür Merkezi (pol. Dom Kultury im. Yaşar Kemal ) w dzielnicy Sarıyer ( bardzo dobry dojazd metrem –  wyjście stacji metra Darüşşafaka znajduje się kilkadziesiąt metrów od wejścia do domu kultury), prosimy o pilne orientacyjne podanie liczby dzieci, które wezmą udział w imprezie.

Zarówno Konsulat  jak i Urząd Burmistrza Sarıyer wspólnie przygotowują dzieciom drobne upominki – proszeni jesteśmy o pilne podanie liczby dzieci.

Prosimy o potraktowanie sprawy jako pilnej i zgłaszanie do końca bieżącego tygodnia czyli do 31.10.2015, liczby i  wieku dzieci, które wezmą udział w Mikołajkach.

Po otrzymaniu zgłoszeń zwrócimy się do Państwa z prośbą o pomoc zarówno w sferze pomysłów jak i organizacji odnośnie do  wspólnego przygotowania  programu artystycznego w wykonaniu naszych pociech.

Serdecznie pozdrawiamy,

Konsulat Generalny Rzeczypospolitej Polskiej w Stambule
Consulate General of the Republic of Poland in Istanbul

Giz 2000 Plaza, Ayazağa Köyü Yolu No: 7, K. 5
34398 Maslak – İstanbul
Tel.: +90 212 290 66 30 – 31
Fax: +90 212 290 66 32
www.stambul.msz.gov.pl
Twitter: @PLinIstanbul

Reklamy

Autor: Eyen

Początki mojej etnograficznej przygody sięgają laboratorium etnograficznego na warszawskiej etnologii w ramach którego miałam szansę pojechać na pierwsze badania terenowe do zachodniej Macedonii. Przez kolejne lata byłam zaangażowana w badania dokumentujące relacje społeczne i etniczne na pograniczu macedońsko-albańskim oraz migrację z Macedonii do Włoch. Przez kilkanaście miesięcy mieszkałam w stolicy Macedonii, Skopje, jako stypendystka programu CEEPUS, oraz wolontariuszka programu Młodzież w Działaniu. Równolegle do antropologii ukończyłam magisterskie studia z ochrony środowiska w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego i przez rok po obronie pracowałam jako koordynatorka projektu promującego recykling w jednym z Warszawskich stowarzyszeń. W styczniu 2011 dostałam się na studia doktoranckie jako stypendystka programu TUBITAK-BIDEB na uniwersytecie Yeditepe i przeprowadziłam się do Turcji. Moje badania dotyczyły tożsamości muzułmanów z zachodniej Macedonii w kontekście migracji i więzi z Turcją. Od roku 2017 kontynuuję studia na wydziale antropologii Uniwersytetu Oslo.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s