Mikołajki dla Polonii w Stambule

Dla wszystkich zainteresowanych obchodami zbliżających sie Mikołajek w Stambule, poniżej wklejam zaproszenie od Konsulatu RP na Mikołajki:

„Szanowni Państwo,

Uprzejmie informujemy, że 5 grudnia 2015 roku tj. w sobotę o godzinie 11.00  Konsulat Generalny RP w Stambule organizuje Spotkanie Polonijne – Mikołajki.

Mile widziana obecność wszystkich Rodaków, również tych bez dzieci.

Z uwagi na fakt, iż  Spotkanie Polonijne odbędzie się w Sarıyer Belediyesi Yaşar Kemal Kültür Merkezi (pol. Dom Kultury im. Yaşar Kemal ) w dzielnicy Sarıyer ( bardzo dobry dojazd metrem –  wyjście stacji metra Darüşşafaka znajduje się kilkadziesiąt metrów od wejścia do domu kultury), prosimy o pilne orientacyjne podanie liczby dzieci, które wezmą udział w imprezie.

Zarówno Konsulat  jak i Urząd Burmistrza Sarıyer wspólnie przygotowują dzieciom drobne upominki – proszeni jesteśmy o pilne podanie liczby dzieci.

Prosimy o potraktowanie sprawy jako pilnej i zgłaszanie do końca bieżącego tygodnia czyli do 31.10.2015, liczby i  wieku dzieci, które wezmą udział w Mikołajkach.

Po otrzymaniu zgłoszeń zwrócimy się do Państwa z prośbą o pomoc zarówno w sferze pomysłów jak i organizacji odnośnie do  wspólnego przygotowania  programu artystycznego w wykonaniu naszych pociech.

Serdecznie pozdrawiamy,

Konsulat Generalny Rzeczypospolitej Polskiej w Stambule
Consulate General of the Republic of Poland in Istanbul

Giz 2000 Plaza, Ayazağa Köyü Yolu No: 7, K. 5
34398 Maslak – İstanbul
Tel.: +90 212 290 66 30 – 31
Fax: +90 212 290 66 32
www.stambul.msz.gov.pl
Twitter: @PLinIstanbul

Reklamy

Autor: Eyen

Od kilku lat zajmuję się etnologią i antropologia Bałkanów, głównie Macedonii. W ramach laboratorium etnograficznego na warszawskiej etnologii prowadziłam badania terenowe o tematyce genderowej w zachodniej Macedonii. Następnie już w lipcu 2007 pojechałam do Włoch, by choć przez kilka dni poobserwować życie pechalbarów - migrantów z Macedonii. Równolegle, przez prawie dwa lata byłam zaangażowana w badania w ramach grantu MENiSW "Relacje społeczne i etniczne na pograniczu macedońsko-albańskim", pod przewodnictwem Karoliny Bielenin-Lenczowskiej. W lutym 2008 po raz piąty przyjechałam do Macedonii, tym razem na stypendium do Skopje, by przez kilka miesięcy choć trochę poznać "normalne", codzienne życie tego miasta. Prozaiczny brak czajnika elektrycznego, pralki, czy kulturowego nawyku picia herbaty posiadały swoisty urok i prowokowały, by poddawać w wątpliwość znaczenie słowa "powrót". Już w styczniu 2009 po raz kolejny pakowałam się do Skopje, tym razem na dziewięć miesięcy, jako przyszła wolontariuszka programu Młodzież w Działaniu. Pracując dla organizacji Kreaktiv, prowadziłam warsztaty z ekologii i rękodzieła, pracowałam z młodzieżą Romską i realizowałam projekt genderowego treningu w Skopje. W "międzyczasie", odwiedziłam Tiranę, Sarajevo, Sremski Karlovci... by za każdym razem tęsknić za Skopje. Równolegle do antropologii studiowałam także ochronę środowiska w warszawskiej sggw. Po kilku przerwach w studiowaniu, w grudniu 2010 w reszcie obroniłam mgr ze specjalizacji ochrona przyrody. Przez rok pracowałam jako koordynatorka projektu promującego recykling w jednym z dużych ngo-sów w Warszawie, po czym w styczniu 2011 dostałam się na studia doktoranckie w Stambule na uniwersytecie Yeditepe. Moje badania dotyczą współczesnych migracji z Macedonii do Turcji. Równolegle, współpracuję przy projekcie badającym ponadpaństwowe więzi łączące migranów Macedońskich we Włoszech... Od stycznia 2011 mieszkam w Stambule. Studiuję na studiach doktoranckich w instytucie Antropologii na Yeditepe University, prowadząc badania o trans-granicznych więziach pomiędzy Macedonią i Turcją (tak bardzo, bardzo ogólnie mówiąc;)). Od niedawna piszę bloga także o moich doświadczeniach z Turcji. Główny punkt podróży ciągle się przesuwa. Ima vreme.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s