Stypendia w Turcji: nowości i terminy aplikacji w TÜBİTAK

tubitak_50_nci_yil_logoTÜBITAK-BİDEB, który z okazji pięćdziesięciolecia działania ma nowe logo, i którego mam przyjemność być stypendystką, jeszcze przez kilka dni przyjmuje aplikacje o stypendium na studia na poziomie MA i PhD w Turcji w ramach programu 2215. Drugie rozdanie wczesną jesienią, warto więc już zacząć kompletować niezbędne dokumenty;) Poza programem 2215, TÜBITAK wspomaga również prowadzenie badań w Turcji, finansuje studia na poziomie BA, oraz wspiera studentów z krajów słabo rozwiniętych. Więcej informacji o programach poniżej:

2215 Stypendium na studia w Turcji na poziomie doktoranckim i magisterskimWedług nowych zasad programu, poza comiesięczną wypłatą stypendyści otrzymują dofinansowanie czesnego oraz ubezpieczenie zdrowotne. Więcej o tym programie pisałam w marcu ubiegłego roku. Przypomnę tylko, że aby ubiegać się o stypendium trzeba mieć nie więcej niż 30 lat na poziomie MA i 35 lat na poziomie doktoranckim.

Terminy składania wniosków to 13.01-28.02 2014 oraz 4.08 – 12.09.2014. Na rezultaty czeka się około trzech miesięcy.

2216Stypendium badawcze dla doktorantów i post-doktorantów na prowadzenie badań w Turcji.

O stypendium mogą ubiegać się osoby, które: 1 – Nie mają obywatelstwa tureckiego;  2 – Posiadają zaproszenie z uczelni w Turcji; 3 – Znają język, w którym będą prowadzić badania

Poza tym, post-doktoranci nie powinni mieć więcej niż 35 lat, i w przypadku osób, które ukończyły wcześniej doktorat w Turcji, mieć średnią minimum 3.50/4.00. Doktoranci muszą być zarejestrowani na  zagranicznej uczelni (nie w Turcji).

O stypendium można ubiegać się dwa razy w roku: na przełomie marca i kwietnia (17.03 – 21.04. 2014) i jesienią (22.09-31.10.2014). Dokumenty niezbędne do aplikacji znajdują się na stronie programu. Znajdziecie tam również szczegółowy opis programu, wysokość stypendium i zasady ewaluacji.

2205Stypendium na studia w Turcji na poziomie licencjackim; Zeszłoroczna nowość, w ramach której przyznano kilkanaście stypendiów, nie ma na razie odsłony na rok 2014.

2235 – kolejna świeżynka ubiegłego roku – Stypendia dla studektów z krajów słabo rozwiniętych (Least Developed Countries, wg listy UN) na poziomie magisterskim i doktoranckim. Poza pochodzeniem z jednego z wymienionych krajów, kryteria zbliżone są do programu 2215.

   
   
Reklamy

Autor: Eyen

Początki mojej etnograficznej przygody sięgają laboratorium etnograficznego na warszawskiej etnologii w ramach którego miałam szansę pojechać na pierwsze badania terenowe do zachodniej Macedonii. Przez kolejne lata byłam zaangażowana w badania dokumentujące relacje społeczne i etniczne na pograniczu macedońsko-albańskim oraz migrację z Macedonii do Włoch. Przez kilkanaście miesięcy mieszkałam w stolicy Macedonii, Skopje, jako stypendystka programu CEEPUS, oraz wolontariuszka programu Młodzież w Działaniu. Równolegle do antropologii ukończyłam magisterskie studia z ochrony środowiska w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego i przez rok po obronie pracowałam jako koordynatorka projektu promującego recykling w jednym z Warszawskich stowarzyszeń. W styczniu 2011 dostałam się na studia doktoranckie jako stypendystka programu TUBITAK-BIDEB na uniwersytecie Yeditepe i przeprowadziłam się do Turcji. Moje badania dotyczyły tożsamości muzułmanów z zachodniej Macedonii w kontekście migracji i więzi z Turcją. Od roku 2017 kontynuuję studia na wydziale antropologii Uniwersytetu Oslo.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s