Turcja – informacja na temat stanu bezpieczeństwa

Poniżej zamieszczam informację opublikowaną na stronie Polskiego onsulatu w Stambule:
W związku z protestami społecznymi w głównych ośrodkach miejskich w Turcji, Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP stanowczo zaleca obywatelom polskim przebywającym w tym kraju zachowanie ostrożności oraz unikanie demonstracji i zgromadzeń publicznych.

17.06.2013

Aktualizacja dotycząca sytuacji w Stambule

Informujemy, że po usunięciu protestujących przez siły policyjne z placu Taksim i parku Gezi w dniach 15-16 czerwca, obecnie zgromadzenia protestujących koncentrują się szczególnie w takich dzielnicach jak Halaskargazi, Feriköy, Harbiye, Cihangir i Beşiktaş, jednak występują również w innych dzielnicach miasta. Obecna sytuacja skutkuje utrudnieniami w komunikacji publicznej polegającymi na zmianie tras przejazdów autobusów, zamknięciu niektórych stacji metra, zamknięciu niektórych odcinków ulic. Demonstracje i starcia z policją nasilają się w godzinach popołudniowych i wieczornych. Obywatelom polskim przebywającym w Stambule zalecamy zachowanie szczególnej ostrożności oraz unikanie demonstracji i zgromadzeń publicznych. W sytuacji przypadkowego znalezienia się w miejscu zgromadzeń rekomendujemy natychmiastowe oddalenie się.

14.06.2013
W związku z protestami społecznymi w głównych ośrodkach miejskich w Turcji, Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP stanowczo zaleca obywatelom polskim przebywającym w tym kraju zachowanie ostrożności oraz unikanie demonstracji i zgromadzeń publicznych. Obywatele polscy przebywający w Turcji powinni  stosować się do zaleceń tureckich sił porządkowych oraz zgłosić swój pobyt w systemie e-konsulat. Kurorty nadmorskie są bezpieczne. W centrach miast dochodzi do demonstracji, nasilających się w godzinach popołudniowych i wieczornych.

MSZ dokłada wszelkich starań, aby zawarte w tym miejscu dane były rzetelne, wyczerpujące i aktualne, jednak mają one charakter wyłącznie informacyjny i nie mogą stanowić podstawy do jakichkolwiek roszczeń.


W nagłych przypadkach Konsulat Generalny RP w Stambule prosi o kontakt telefoniczny:

(009) 05304691881, (009) 05335249874 lub (009) 05324349369

Reklamy

Autor: Eyen

Początki mojej etnograficznej przygody sięgają laboratorium etnograficznego na warszawskiej etnologii w ramach którego miałam szansę pojechać na pierwsze badania terenowe do zachodniej Macedonii. Przez kolejne lata byłam zaangażowana w badania dokumentujące relacje społeczne i etniczne na pograniczu macedońsko-albańskim oraz migrację z Macedonii do Włoch. Przez kilkanaście miesięcy mieszkałam w stolicy Macedonii, Skopje, jako stypendystka programu CEEPUS, oraz wolontariuszka programu Młodzież w Działaniu. Równolegle do antropologii ukończyłam magisterskie studia z ochrony środowiska w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego i przez rok po obronie pracowałam jako koordynatorka projektu promującego recykling w jednym z Warszawskich stowarzyszeń. W styczniu 2011 dostałam się na studia doktoranckie jako stypendystka programu TUBITAK-BIDEB na uniwersytecie Yeditepe i przeprowadziłam się do Turcji. Moje badania dotyczyły tożsamości muzułmanów z zachodniej Macedonii w kontekście migracji i więzi z Turcją. Od roku 2017 kontynuuję studia na wydziale antropologii Uniwersytetu Oslo.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s