Stypendia w Turcji – Türkiye For Education

burslariProgram stypendialny „Stypendia w Turcji” jest już dostępny w nowej odsłonie, która pozwala ubiegać się o stypendia na poziomach: licencjackim, magisterskim, doktoranckim oraz stypendia finansujące naukę Tureckiego.

Spośród kilkunastu programów stypendialnych kilka dostępnych jest także dla obywateli Polski. Aby sprawdzić, o jakie stypendium możesz się ubiegać, skorzystaj z wyszukiwarki,

a żeby dowiedzieć się, jak aplikować, ściągnij poradnik po angielsku

A aplikować warto, bo jako stypenysta/tka otrzymasz:

 • Kieszonkowe o wartości od 282 USD do 565 USD w zależności od poziomu studiów (282 USD na poziomie licencjackim, 423 USD na MA i 565 USD dla PhD)
 • Możliwość bezpłatnego zakwarterowania w akademiku
 • Zwolnienie z opłaty za uczelnię
 • Ubezpieczenie zdrowotne
 • Kurs języka Tureckiego – w pierwszym roku poprzedzającym studia
 • Środki na pokrycie podróży z Twojego kraju do Turcj

Stypedia na poziomie magisterskim i doktoranckim, dostępne dla wszystkich cudzoziemców, podzielone są na dwie kategorie tematyczne:

Stypendium Nauki i Technologi Ali Kuşçu oraz Stypendium Nauk Społecznych İbni Halduna

Stypendia na poziomie licencjackim podzielone są według regionów na:

Stypendium Licencjackie Turcja-Afryka, Bosforski Program Stypendiów Licencjackich, Bałkański Program Stypendiów Licencjackich, Program Stypendiów Licencjackich Harran, Program Stypendiów Licencjackich dla Krajów Tureckojęzycznych, Program Stypendiów Licencjackich Anatolii,

oraz Program Stypendiów Licencjackich Morza Czarnego dostępny dla obywateli Polski.

Ponad to, dostępne są tzw. Programy Branżowe oraz Stypendia Krótkoterminowe o następującej tematyce:

Stypendia Branżowe:

Stypendium Medyczne İbni Sina
Program Stypendialny Języka Tureckiego Yunusa Emre

Program Stypendialny Studiów Islamistycznych

Stypendia Krótkoterminowe:

Stypendium Wspierające
Stypendium Sukcesu – dla wyjątkowo zdolnych uczniów
Stypendium Badawcze – na badania doktoranckie
Stypendium Szkoleniowe Ahilik
Krótkie opisy powyższych programów dostępne są na stronie Turkiye Burslari.
Zachęcam do aplikowania, a tych, którzy spróbują, zapraszam do podzielenia się wrażeniami:)

 

 

 

Reklamy

Autor: Eyen

Od kilku lat zajmuję się etnologią i antropologia Bałkanów, głównie Macedonii. W ramach laboratorium etnograficznego na warszawskiej etnologii prowadziłam badania terenowe o tematyce genderowej w zachodniej Macedonii. Następnie już w lipcu 2007 pojechałam do Włoch, by choć przez kilka dni poobserwować życie pechalbarów - migrantów z Macedonii. Równolegle, przez prawie dwa lata byłam zaangażowana w badania w ramach grantu MENiSW "Relacje społeczne i etniczne na pograniczu macedońsko-albańskim", pod przewodnictwem Karoliny Bielenin-Lenczowskiej. W lutym 2008 po raz piąty przyjechałam do Macedonii, tym razem na stypendium do Skopje, by przez kilka miesięcy choć trochę poznać "normalne", codzienne życie tego miasta. Prozaiczny brak czajnika elektrycznego, pralki, czy kulturowego nawyku picia herbaty posiadały swoisty urok i prowokowały, by poddawać w wątpliwość znaczenie słowa "powrót". Już w styczniu 2009 po raz kolejny pakowałam się do Skopje, tym razem na dziewięć miesięcy, jako przyszła wolontariuszka programu Młodzież w Działaniu. Pracując dla organizacji Kreaktiv, prowadziłam warsztaty z ekologii i rękodzieła, pracowałam z młodzieżą Romską i realizowałam projekt genderowego treningu w Skopje. W "międzyczasie", odwiedziłam Tiranę, Sarajevo, Sremski Karlovci... by za każdym razem tęsknić za Skopje. Równolegle do antropologii studiowałam także ochronę środowiska w warszawskiej sggw. Po kilku przerwach w studiowaniu, w grudniu 2010 w reszcie obroniłam mgr ze specjalizacji ochrona przyrody. Przez rok pracowałam jako koordynatorka projektu promującego recykling w jednym z dużych ngo-sów w Warszawie, po czym w styczniu 2011 dostałam się na studia doktoranckie w Stambule na uniwersytecie Yeditepe. Moje badania dotyczą współczesnych migracji z Macedonii do Turcji. Równolegle, współpracuję przy projekcie badającym ponadpaństwowe więzi łączące migranów Macedońskich we Włoszech... Od stycznia 2011 mieszkam w Stambule. Studiuję na studiach doktoranckich w instytucie Antropologii na Yeditepe University, prowadząc badania o trans-granicznych więziach pomiędzy Macedonią i Turcją (tak bardzo, bardzo ogólnie mówiąc;)). Od niedawna piszę bloga także o moich doświadczeniach z Turcji. Główny punkt podróży ciągle się przesuwa. Ima vreme.

4 thoughts on “Stypendia w Turcji – Türkiye For Education”

 1. Pingback: hqeducations
 2. Wielkie dzieki za swietna informacje! Nie widzialam tam tylko zadnego konkretnego info o deadlinach, wiesz cos moze na ten temat?:)
  Pozdrawıam

 3. Super przydatny post. Ja będę chyba aplikować w przyszłym roku, bo jeszcze mam dwa semestry do ukończenia w Polsce – a później hulaj dusza i… szukaj trzecich studiów.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s