Wódka z pandą

Dziś doświadczyłam kilkustopniowego zaskoczenia. W drodze do YurticiKargo przypomniałąm sobie, że muszę kupić zszywacz i zszywki. Że w pobliżu nie było żadnego sklepu papierniczego, weszłam do malutkiej, niedawno otwartej księgarni, w której zauważyłam też przybory biurowe. Zapomniałam jak po turecku jest zszywacz, ale kobieta odpowiedziała mi płynnym angielskim. W tej części miasta – szok!!!

Gadka szmatka, i okazało się że ma też znajomych Polaków, wprawdzie mieszkających w Niemczech, ale.

„A w Polsce to macie taką dobrą wódkę!” – powiedziała Sprzedawczyni

„Żubrówka” – domyślam się

„Nie wiem, ale ma taki wyjątkowy smak! Moi znajomi powiedzieli mi, że to dlatego, że tą cienką trawkę, co jest w środku, wkłada panda.

 

 

Reklamy

Autor: Eyen

Początki mojej etnograficznej przygody sięgają laboratorium etnograficznego na warszawskiej etnologii w ramach którego miałam szansę pojechać na pierwsze badania terenowe do zachodniej Macedonii. Przez kolejne lata byłam zaangażowana w badania dokumentujące relacje społeczne i etniczne na pograniczu macedońsko-albańskim oraz migrację z Macedonii do Włoch. Przez kilkanaście miesięcy mieszkałam w stolicy Macedonii, Skopje, jako stypendystka programu CEEPUS, oraz wolontariuszka programu Młodzież w Działaniu. Równolegle do antropologii ukończyłam magisterskie studia z ochrony środowiska w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego i przez rok po obronie pracowałam jako koordynatorka projektu promującego recykling w jednym z Warszawskich stowarzyszeń. W styczniu 2011 dostałam się na studia doktoranckie jako stypendystka programu TUBITAK-BIDEB na uniwersytecie Yeditepe i przeprowadziłam się do Turcji. Moje badania dotyczyły tożsamości muzułmanów z zachodniej Macedonii w kontekście migracji i więzi z Turcją. Od roku 2017 kontynuuję studia na wydziale antropologii Uniwersytetu Oslo.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s