Ratunku, cenzura! Czy homeopatia zagraża Republice?

Właśnie taki obrazek jak poniżej wyskoczył, gdy wpisałam w pasek adresowy: http://www.geocities.com/coumentakis. Coumentakis to nazwiska greckich lekarzy prowadzących klinikę medycyny naturalnej w Atenach. Jak to zwykle bywa podczas internetowych rekonesansów, szukając czegoś konkretnego w Turcji, trafiłam na coś nieco innego w Grecji.  W sumie nie tak daleko, ale zonk, gryż strona się nie otwiera. Nie wiem, jakie skojarzenia wywołuje w Ankarze geocities, lecz jakiekolwiek by one nie były, to hmm, nie wiem jak to opisać, ale poczułam się dość dziwnie. Stronę uparcie próbowałam otworzyć przez różne hidemyassy itp. ale bezskutecznie.homeopatia trr

Popieram ideę bezpieczeństwa w necie, ale nie tak dawno temu tureckim odbiorcom nie otwierał się w ogóle blogspot. Wprawdzie z konkretnych (podobno) powodów, ale.

Kto ustala w naszym imieniu, co jest dozwolone, a co zakazane? A może w necie też niedługo pojawią się kwiatuszki na papierosach i sutkach, jak w tureckiej telewizji? Niewtajemniczonym wyjaśnię, że tak właśnie, w telewizji publicznej wizerunki powyższych zasłaniane są kreskówkową chmurką lub kwiatkiem.

 

Reklamy

Autor: Eyen

Początki mojej etnograficznej przygody sięgają laboratorium etnograficznego na warszawskiej etnologii w ramach którego miałam szansę pojechać na pierwsze badania terenowe do zachodniej Macedonii. Przez kolejne lata byłam zaangażowana w badania dokumentujące relacje społeczne i etniczne na pograniczu macedońsko-albańskim oraz migrację z Macedonii do Włoch. Przez kilkanaście miesięcy mieszkałam w stolicy Macedonii, Skopje, jako stypendystka programu CEEPUS, oraz wolontariuszka programu Młodzież w Działaniu. Równolegle do antropologii ukończyłam magisterskie studia z ochrony środowiska w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego i przez rok po obronie pracowałam jako koordynatorka projektu promującego recykling w jednym z Warszawskich stowarzyszeń. W styczniu 2011 dostałam się na studia doktoranckie jako stypendystka programu TUBITAK-BIDEB na uniwersytecie Yeditepe i przeprowadziłam się do Turcji. Moje badania dotyczyły tożsamości muzułmanów z zachodniej Macedonii w kontekście migracji i więzi z Turcją. Od roku 2017 kontynuuję studia na wydziale antropologii Uniwersytetu Oslo.

Jeden komentarz na temat “Ratunku, cenzura! Czy homeopatia zagraża Republice?”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s