Ratunku, cenzura! Czy homeopatia zagraża Republice?

Właśnie taki obrazek jak poniżej wyskoczył, gdy wpisałam w pasek adresowy: http://www.geocities.com/coumentakis. Coumentakis to nazwiska greckich lekarzy prowadzących klinikę medycyny naturalnej w Atenach. Jak to zwykle bywa podczas internetowych rekonesansów, szukając czegoś konkretnego w Turcji, trafiłam na coś nieco innego w Grecji.  W sumie nie tak daleko, ale zonk, gryż strona się nie otwiera. Nie wiem, jakie skojarzenia wywołuje w Ankarze geocities, lecz jakiekolwiek by one nie były, to hmm, nie wiem jak to opisać, ale poczułam się dość dziwnie. Stronę uparcie próbowałam otworzyć przez różne hidemyassy itp. ale bezskutecznie.homeopatia trr

Popieram ideę bezpieczeństwa w necie, ale nie tak dawno temu tureckim odbiorcom nie otwierał się w ogóle blogspot. Wprawdzie z konkretnych (podobno) powodów, ale.

Kto ustala w naszym imieniu, co jest dozwolone, a co zakazane? A może w necie też niedługo pojawią się kwiatuszki na papierosach i sutkach, jak w tureckiej telewizji? Niewtajemniczonym wyjaśnię, że tak właśnie, w telewizji publicznej wizerunki powyższych zasłaniane są kreskówkową chmurką lub kwiatkiem.

 

Reklamy

Autor: Eyen

Od kilku lat zajmuję się etnologią i antropologia Bałkanów, głównie Macedonii. W ramach laboratorium etnograficznego na warszawskiej etnologii prowadziłam badania terenowe o tematyce genderowej w zachodniej Macedonii. Następnie już w lipcu 2007 pojechałam do Włoch, by choć przez kilka dni poobserwować życie pechalbarów - migrantów z Macedonii. Równolegle, przez prawie dwa lata byłam zaangażowana w badania w ramach grantu MENiSW "Relacje społeczne i etniczne na pograniczu macedońsko-albańskim", pod przewodnictwem Karoliny Bielenin-Lenczowskiej. W lutym 2008 po raz piąty przyjechałam do Macedonii, tym razem na stypendium do Skopje, by przez kilka miesięcy choć trochę poznać "normalne", codzienne życie tego miasta. Prozaiczny brak czajnika elektrycznego, pralki, czy kulturowego nawyku picia herbaty posiadały swoisty urok i prowokowały, by poddawać w wątpliwość znaczenie słowa "powrót". Już w styczniu 2009 po raz kolejny pakowałam się do Skopje, tym razem na dziewięć miesięcy, jako przyszła wolontariuszka programu Młodzież w Działaniu. Pracując dla organizacji Kreaktiv, prowadziłam warsztaty z ekologii i rękodzieła, pracowałam z młodzieżą Romską i realizowałam projekt genderowego treningu w Skopje. W "międzyczasie", odwiedziłam Tiranę, Sarajevo, Sremski Karlovci... by za każdym razem tęsknić za Skopje. Równolegle do antropologii studiowałam także ochronę środowiska w warszawskiej sggw. Po kilku przerwach w studiowaniu, w grudniu 2010 w reszcie obroniłam mgr ze specjalizacji ochrona przyrody. Przez rok pracowałam jako koordynatorka projektu promującego recykling w jednym z dużych ngo-sów w Warszawie, po czym w styczniu 2011 dostałam się na studia doktoranckie w Stambule na uniwersytecie Yeditepe. Moje badania dotyczą współczesnych migracji z Macedonii do Turcji. Równolegle, współpracuję przy projekcie badającym ponadpaństwowe więzi łączące migranów Macedońskich we Włoszech... Od stycznia 2011 mieszkam w Stambule. Studiuję na studiach doktoranckich w instytucie Antropologii na Yeditepe University, prowadząc badania o trans-granicznych więziach pomiędzy Macedonią i Turcją (tak bardzo, bardzo ogólnie mówiąc;)). Od niedawna piszę bloga także o moich doświadczeniach z Turcji. Główny punkt podróży ciągle się przesuwa. Ima vreme.

1 thought on “Ratunku, cenzura! Czy homeopatia zagraża Republice?”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s