Komunikacja miejska w Stambule: reklama i (realna!) parodia

Jakiś czas temu pisałam o podróżach metrobusem, które nazwałam grą miejską. Otóż, mój ulubiony metrobus został gwiazdą i to podwójnie. Najpierw… stacja cnn turk wyemitowała reklamę komunikacji miejskiej iett: życie jak w bajce, piękne, czyste, rozświetlone szczęściem.

Później… Hayrettin nakręciła anty-reklamę, ukazującą „jak jest na prawdę”.

Oba filmy, moim skromnym zdaniem, idealnie ilustrują reację media:rzeczywistość. Zapraszam do obejrzenia obu filmów poniżej, i na prawdę polecam!!!

Oto reklama:

http://www.youtube.com/watch?v=0RBPdi0K29U

A oto rzeczywistość (której doświadczam regularnie):

 

Reklamy

Autor: Eyen

Początki mojej etnograficznej przygody sięgają laboratorium etnograficznego na warszawskiej etnologii w ramach którego miałam szansę pojechać na pierwsze badania terenowe do zachodniej Macedonii. Przez kolejne lata byłam zaangażowana w badania dokumentujące relacje społeczne i etniczne na pograniczu macedońsko-albańskim oraz migrację z Macedonii do Włoch. Przez kilkanaście miesięcy mieszkałam w stolicy Macedonii, Skopje, jako stypendystka programu CEEPUS, oraz wolontariuszka programu Młodzież w Działaniu. Równolegle do antropologii ukończyłam magisterskie studia z ochrony środowiska w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego i przez rok po obronie pracowałam jako koordynatorka projektu promującego recykling w jednym z Warszawskich stowarzyszeń. W styczniu 2011 dostałam się na studia doktoranckie jako stypendystka programu TUBITAK-BIDEB na uniwersytecie Yeditepe i przeprowadziłam się do Turcji. Moje badania dotyczyły tożsamości muzułmanów z zachodniej Macedonii w kontekście migracji i więzi z Turcją. Od roku 2017 kontynuuję studia na wydziale antropologii Uniwersytetu Oslo.

3 myśli na temat “Komunikacja miejska w Stambule: reklama i (realna!) parodia”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s